NIECO MROCZNY KLIMAT BARCELONY

Pogoda nas nie rozpieszcza, a najmilszą czynnością staje się czytanie książek przy blasku kominka, pod cieplutkim kocem i kubkiem ciepłego kakao. Dlatego zapraszam was dzisiaj do lektury dwóch książek autorstwa Carlosa Ruiz Zafon „Cień Wiatru” i „Gra anioła”.
Spróbujcie wyobrazić sobie mroczny klimat powojennej Barcelony, gdzie nie jest tak naprawdę bezpiecznie. Właśnie w takich okolicznościach Daniel razem z ojcem prowadzą księgarnię w której schronienie zawsze otrzymają osoby ściśle powiązane z książkami. Historia zaprowadzi nas do Cmentarza Zapomnianych Książek, a stamtąd już tylko krok do dwóch niesamowitych historii naszych bohaterów.
Myślę, że „Gra anioła” jest bardziej pokręcona niż pierwsza część serii, choć na początku może wydać się nieco zwyczajna. Na pewno nie można powiedzieć, że historie są banalne choć wpleciony jest w nie jednocześnie wątek miłosny, intrygi i tragedii. Zapraszam do lektury.

You may also like

7 komentarzy

 1. The books sound amazing.
  There is nothing better during cold days, to spend the evening on the couch, reading a good book 🙂

  Need cute cat content?
  And some christmas vibes, take a look at my Youtube Video HERE

 2. Obie książki przeczytałam już kilka lat temu i wtedy bardzo przypadły mi do gustu. Może znowu powinnam po nie sięgnąć… Tym bardziej, że aura za oknem bardzo sprzyja czytaniu takich historii.

  Świetne zdjęcia 🙂

  Pozdrowienia!